Přeskočit navigaci

Vaše časté dotazy

Jak Vám poslat texty k překladu?

Texty nám můžete zaslat hned několika způsoby, obecně elektronicky i v písemné podobně. V prvním případě můžete využít náš formulář, e-mail nebo služeb uschovna.cz a leteckaposta.cz. Texty k překladu posílejte v formátech doc, pdf, xls, pps nebo jpg. U souborů větších než 30 MB, využívejte prosím úschovnu či leteckou poštu. Tyto služby jsou komfortní a zdarma. Na základě telefonické domluvy si s námi můžete rovněž domluvit i osobní schůzku.

Pokud spěcháte na cenový návrh za překlady, uveďte při zaslání textů tyto informace:

  • termín, ve kterém chcete, aby byly překlady vyhotoveny
  • údaje, na které vám máme vystavit fakturu
  • jméno osoby, kterou máme kontaktovat, spolu s telefonním číslem

Co je to NORMOSTRANA?

Normostrana čítá celkem 1800 úhozů včetně mezer a interpunkčních znamének. Jedná se většinou o text, který je zapsán na 30ti řádcích po 60ti znacích.
Chcete vědět, kolik váš dokument má normostran? Snadno to zjistíte např. v MS Word, kde si zadáte Nástroje > počet slov > znaky včetně mezer. Tuto hodnotu vydělte 1800. Tento postup se může lišit v jednotlivých verzích programu MS Word. Například pro MS Word 2007 platí postup: Revize > počet slov > znaky včetně mezer. Normostrany vám spočítá skoro každý textový editor. Pokud si nevíte rady, využijte nápovědy v editoru.

Výsledný počet normostran určíme dle hotového textu. Při překladu do polštiny se jeho objem běžně zvyšuje přibližně o 15 %. Pokud naopak překládáme z polštiny do českého jazyka, počet znaků se o 15 % sníží. Je to způsobeno tím, že polština je popisnější jazyk

Při počítání ceny za překlad můžete kromě normostran využít i sazbu za jedno přeložené slovo. Cena se tak stanovuje velmi rychle a snadno. Vždy již před samotným zahájením překládání víte, kolik za přeložené texty zaplatíte. Pokud si cenu chcete sami spočítat, navštivte stránku Překlady polština, ceník.

Zajišťujete také překlady na obchodních schůzkách v zahraničí?

Ano, našich překladatelských služeb a tlumočení můžete využít i na svých obchodních schůzkách, jednáních a konferencích za hranicemi České republiky. Pokud se přepravujeme vlastním dopravním prostředkem, cena je stanovena na 6 Kč/km. Pokud nám odvoz zajistíte, bude Vás cesta stát pouze 100 Kč/hod.

Nabízíte nějaké množstevní slevy?

Ano, u objednávek, které přesahují 50 NS je sleva ve výši 5 % na celou objednávku. Pokud si u nás objednáte více než 100 NS, dostanete slevu 10 %.